Jaké ladit barvy dekorací a ozdob k interiéru.

Jak nás barvy nejen dekorací ovlivňují ?

Jistě mi dáte za pravdu, že nás barvy ovlivňují. Mají vliv na naši náladu, pocity a v neposlední řadě i pracovní výkon. Mají velký vliv na to, jak se v bytě, nebo domě cítíme. V případě restaurací, kaváren a hotelů, jde o příjemný, či opačně nepříjemný pocit zákazníků. To jakou barevnou kombinaci interiéru a doplňkových dekorací zvolíme, má také nezanedbatelný vliv na naše zdravý. Jednoduše barvami a jejich kombinacemi vyjadřujeme svoji osobnost a povahu.

Barvy vnitřních prostorů a dekorací.

Moderní sada květinových dekorací.
Set jedinečných dekorativních váziček.

Zároveň  musíme brát v úvahu dispozice prostoru, jeho osvětlení. Květinové dekorace musí být voleny s ohledem na velikost interiéru. Do malých bytů, nebudeme aranžovat příliš rozměrné dekorační doplňky a naopak v rozměrných domech a jejich halách, by se malé dekorace příliš ztrácely.

A nyní k barvám. Je obecně známé, že teplé barvy zmenšují skutečnou velikost místnosti, naopak studené barvy zvětšují. Světlé pozadí dá vyniknout svěžím a sytým barvám tmavších květin, nebo keramiky a dodá tak potřebného kontrastu. Naopak tomu teplé syté barvy pozadí podtrhnou krásu světlé květinové dekorace, například z orchidejí.

Luxusní svítící led dekorace
Exkluzivní led dekorace v luxusní keramické kostce.

Led dekorace pro zimní večery.

Samotnou kapitolou jsou světelné dekorativní aranžmá s led osvětlením. Které vynikají především v příšeří, nebo ve tmě a jsou vhodné pro dlouhé podzimní a zimní večery. Tyto dekorace jsou tvořeny kombinací trvanlivých květin, dekorativních doplňků a vkusného led osvětlení vše je samozřejmě umně aranžováno v keramické nebo skleněné nádobě, misce či loďce.

Renata Havlová

Napsat komentář