Vánoční svícen od www.dekor-art.cz

Krásný svícen – dekorace nejen pro chvíle vánoc

Svícen s plovoucími svíčkami od www.dekor-art.cz
Nádherný dekorativní svícen od www.dekor-art.cz

Svícen – nejen pro vánoční čas

Za okny sněží, stmívá se, mrzne, až praští. Sedíte v křesle u plápolajícího krbu a z hrnku usrkáváte čerstvě svařené víno. Zkrátka taková vánoční idylka. I když…Ještě něco chybí, zapálené svíčky ve svícnu dokáží opravdu divy. Nejenom krása plápolajících plamínků, ale i vůně těchto svící dokáží s našimi smysly divy. Svícny a lucerny patří k těm nejkrásnějším a nejsmyslnějším dekoracím a to nejen pro chvíle vánoc.

Svícny na tácku?

Moderní pojetí svícnů, se diametrálně odlišuje od těch klasických. Svíce různých velikostí a barev jsou uspořádány na tácu. Opravdu luxusně působí dřevěný tác s patinou. Jako doplňky, mohou být použity různé druhy kamínků. Můžete použít i různé druhy sušiny, nebo ozdobných sněhových kuliček. Ovšem myslet na bezpečnost, se musí vždy na prvním místě. Proto je vhodné svíce vždy umístit do skleněných nádob, či použít ty, které jsou ve skle již prodávány.

Designový adventní svícen
Moderní designový adventní svícen.

Je libo proutí, nebo ratan?

Dalším druhem svícnu, který působí velice luxusním dojmem. Jsou svícny, na proutěném, nebo ratanovém korpusu. Opět je třeba k dekoračním doplňkům přistupovat s opatrností, svíce v tomto případě osadíme na již připravené ochranné misky. Jestliže v korpusu, nejsou osazeny, je potřeba vše doplnit a zajistit, tak aby nedošlo k vylomení. Korpusy svícnů mohou mít různé tvary, čtverce, obdélníky, oblouky, nebo hvězdy.

Lýkové tácky, ve spojení s jednou dominantní svící, metalické barvy jsou velice vhodnou volbou dekorace, například na štědrovečerní stůl. K vánocům se hodí například svíce kolovitého tvaru.

Designová svíčka
Jednoduchá elegantní dekorace se svíčkou.

Jakou svíčku zvolit?

Většina svíček je vyrobena z parafínu, jedná se o ty levnější, ale to neznamená, že jsou horší. Kvalitní surovina, rovná se kvalitní výrobek. Pokud si chcete zkusit vyrobit svíčku doma, a nemáte s tím žádné zkušenosti, bude pro vás vhodná volba gelovka. Svíce z palmového oleje, jsou o stupeň kvalitnější než parafínové. Hoří čistějším plamenem a jejich vosk, zůstává tuhý i v teplém prostředí, například u krbu. Asi nejkvalitnějšími svíčkami, jsou ty ze včelího vosku, ovšem zároveň jsou také ty nejdražší. Krásně voní, neodkapává z nich vosk, zkrátka jsou přírodní.

Bezpečnost, až na prvním místě.

Při umisťování svící, vždy mějte na mysli, že se jedná o otevřený oheň a nenechávejte je v dosahu malých dětí.

Napsat komentář