Svatební kytice pro nevěstu – jak vybrat tu pravou?

 

 

AutorPhoto by and (c)2007 Jina Lee
Autor Photo by and (c)2007 Jina Lee

Jakou barvu svatební kytice zvolit?

Máte to štěstí, že vás váš vysněný princ požádal o ruku a chystáte svatbu? Lámete si hlavu jak vybrat tu správnou svatební kytici? Vězte tedy, že každá z vás je jedinečná a svatební kytice by vám měla být vytvořena takříkajíc na míru. Musí ladit s líčením, barvou vlasů i typem šatů. Měla by být také sladěna s typem svatby a barvami dekorací, které použijete k výzdobě nejenom svatební tabule.

Kulatá, nebo převislá?

Převislé svatební kytice, působí spíše okázale, proto se hodí spíše na větší svatby, kdy je nevěsta odita do dlouhých elegantních šatů s vlečkou. Naproti tomu kulaté kytice jsou vhodné spíše ke kratším šatům a menším svatbám.

Asi nejoblíbenější květinou, která je spojována s nevěstou je růže, ovšem neměly by být opomíjeny ani ostatní krásné květiny, jako jsou gerbery, frézie, nebo tulipány. Jako vhodný doplněk se nabízí například jasmín.

Jak je to s živými svatebními vazbami

V případě živých vazeb, je potřeba s dostatečným předstihem navštívit profesionálního floristu. A dle dalších doplňků a dekorací, které budou na svatbě použity, vám jistě navrhne správný typ a barevnou kombinaci květin. Ve chvíli, kdy se rozhodnete k návštěvě květinářství, nebo květinového studia, by jste již měla mít jasno v tom jaké šaty oblečete ve svatební den. Vhodné je mít sebou jejich fotografii.

bridal-bouquet-743713_640Alternativa, nebo nejvhodnější řešení?

V poslední době si velkou oblibu získávají i netradiční svatební kytice, tvořené z netradičních materiálů. Jako jsou umělé květiny. Mají obrovskou výhodu v tom, že si kytici můžete nechat uvázat s dostatečným předstihem. Jistě vám neuvadne. Velkou nabídku již hotových vazeb naleznete on-line u specializovaných květinových studií. V případě, že vám žádná z vazeb, nepadne do oka. Kontaktujte odborného poradce, zašlete mu fotografie dekorací a šatů, které na svatbě použijete, jistě vám vhodnou vazbu navrhne. Jako levnější varianta vám poslouží pěnové, nebo saténové růže.

Vhodným doplňkem svatební kytice je nejenom květinová ozdoba slavnostního účesu nevěsty, nebo květinový náramek. Ale o tom až příště.

Napsat komentář